Owoce róży Rotes Meer od berry&more™ są niezwykle bogatym źródłem witaminy A i C. Już 2-3 jej owoce w zupełności wystarczą do pokrycia dziennego zapotrzebowania człowieka na tę witaminę. Naturalna witamina C zawarta w owocach jest przy tym trzykrotnie bardziej skuteczna od witaminy syntetycznej w tabletkach.

Dojrzałe owoce zawierają oprócz ogromnej ilości witaminy C także garbniki, karotenoidy, kwasy organiczne, olejki eteryczne, cukry, pektyny. To swego rodzaju naturalna multiwitamina. Mają 23 razy więcej witaminy C niż sok z pomarańczy, a witaminy A tyle co marchewka. Są niezwykle zasobne w bioflawonoidy: witaminę P i bogate w dwie przynajmniej witaminy z grupy B: B2 i w kwas foliowy. Ponadto mają witaminę K oraz witaminy E.

Ale witaminy to nie wszystko. Owoce róży są także bogate w sole mineralne, w tym mają szczególnie dużo wapnia, żelaza i magnezu, a poza tym potas, fosfor i inne.

Owoce róży mają właściwości lecznicze; są stosowane jako lek ogólnie wzmacniający w okresie zmęczenia wiosennego, rekonwalescencji i hipowitaminozie, ale także pomocniczo do leczenia różnych schorzeń wątroby, nerek i przewodu pokarmowego. Uodparniają organizm na różne choroby, przeziębienia, a także na infekcje wirusowe. Poprawiają trawienie i procesy krwiotwórcze. Działają korzystnie w chorobach zakaźnych, gruźlicy, a także w ciąży. Wyciągi z owoców róży działają łagodnie rozkurczowo, a także słabo moczopędnie i żółciopędnie, co przypisuje się zawartym w owocach flawonoidom. Podaje się je jako lek witaminowy w zakażeniach bakteryjnych przebiegających z wysoką gorączką, jak również w przypadkach, w których utrudnione jest wchłanianie witaminy C z pokarmów.