Gdy krzewy od berry&more™ pięknie urosną i obficie zaowocują, mogą stać  się dla Was źródłem kulinarnych inspiracji. Zapewne posiadacie własne  doświadczenia w przyrządzaniu przetworów, konfitur, nalewek czy  deserów i wypieków. My jedynie prezentujemy w berry&more™ przepisy  sprawdzone osobiście, przekazywane przez nasze babcie, ciocie i koleżanki,  oraz polecane przez najlepszych kucharzy. Mamy nadzieję, że nasze propozycje  pomogą Wam zapełnić własne spiżarnie, ale, co najważniejsze, staną się inspiracją  do komponowania nowych potraw.

ELIKSIR NIEŚMIERTELNOŚCI

Myślę, że warto mieć taki eliksir, pieczołowicie strzeżony w kuchennej szafce. Kilka minut i mikstura gotowa.

Składniki

  • 80 g owoców Goji od berry&more™
  • 1 litr spirytusu 40%

Przepis

Po odcięciu ogonków i czubków opłukać owoce i włożyć agrest do rondla, zalać  je gorącą wodą - bardzo dojrzałe owoce zalać minimalna ilością wody,  twarde i niedojrzałe – maksymalną, a po ostudzeniu chowamy do lodówki  na 10-12 godzin. Następnie odcedzamy agrest, a płyn przelewamy  do rondla, w którym będziemy smażyć konfiturę, dodajemy cukier,  podgrzewamy, a gdy cukier się rozpuści, wrzucamy agrest. Smażymy na małym ogniu 15 – 25 minut, od czasu do czasu mieszając. Przełożyć do  gorących słoików i szczelnie zamknąć. Pasteryzujemy w piekarniku nagrzanym  do 85 C przez 30 minut.


 

HERBATKA

Dla tak wartościowej rośliny najlepsze będą najprostsze sposoby  spożycia owoców. Jagody Goji zalewamy gorącą wodą  i pozostawiamy do zaparzenia. Herbatkę możemy posłodzić  miodem. Suszone owoce Goji możemy również dodać do  zielonej Herbaty, która znakomicie uzupełnia ich walory, a nawet  wzmacnia ich działanie.