Gdy krzewy od berry&more™ pięknie urosną i obficie zaowocują, mogą stać  się dla Was źródłem kulinarnych inspiracji. Zapewne posiadacie własne  doświadczenia w przyrządzaniu przetworów, konfitur, nalewek czy  deserów i wypieków. My jedynie prezentujemy w berry&more™ przepisy  sprawdzone osobiście, przekazywane przez nasze babcie, ciocie i koleżanki,  oraz polecane przez najlepszych kucharzy. Mamy nadzieję, że nasze propozycje  pomogą Wam zapełnić własne spiżarnie, ale, co najważniejsze, staną się inspiracją  do komponowania nowych potraw.

PIEROGI Z BORÓWKĄ

Zapewniam Was, że nie jadłam lepszych pierogów, odkąd  pojawiły się u nas borówki. W letnie upalne dni to najlepszy  pomysł na danie obiadowe dla dzieci, a dla dorosłych najczęściej niewiele zostaje, więc od razu proponuję podwoić porcje składników.

Składniki na ciasto

  • 3 szklanki mąki
  • 1 żółtko
  • 1 łyżka oliwy

Składniki na nadzienie

  • 700 g borówek od berry&more™
  • 100-200 g cukru
  • 100-200 g śmietanki 30%

Przepis

Mąkę sparzyć gorącą przegotowaną wodą, dodać żółtko i oliwę i szybko zagnieść, póki ciasto  jest ciepłe. Pozostawić na kilkanaście minut przykryte ściereczką do ostygnięcia. Borówki  opłukać, a po osuszeniu wymieszać z cukrem, 2 łyżki pozostawić do osłodzenia śmietanki,  będzie gotowa jeśli ktoś lubi do polanie na pierogi. Rozwałkować ciasto wycinać duże koła  i nakładać borówki. Skleić dokładnie boki ,wrzucać na lekko osolony wrzątek, po wypłynięciu  2-3 minutki i pierogi gotowe do podania.