Gdy krzewy od berry&more™ pięknie urosną i obficie zaowocują, mogą stać  się dla Was źródłem kulinarnych inspiracji. Zapewne posiadacie własne  doświadczenia w przyrządzaniu przetworów, konfitur, nalewek czy  deserów i wypieków. My jedynie prezentujemy w berry&more™ przepisy  sprawdzone osobiście, przekazywane przez nasze babcie, ciocie i koleżanki,  oraz polecane przez najlepszych kucharzy. Mamy nadzieję, że nasze propozycje  pomogą Wam zapełnić własne spiżarnie, ale, co najważniejsze, staną się inspiracją  do komponowania nowych potraw.

PAVLOVA  

Pavlova to nic innego jak beza z bitą śmietaną i świeżymi  owocami, dla Państwa proponujemy ją z naszą borówką  amerykańską Duke. Beza ma być chrupiąca z zewnątrz,  a mięciutka w środku. Beza ozdobiona jest niesłodzoną(!) bitą śmietaną i owocami. Połączenie słodkiej bezy z owocami koniecznie schłodzonymi komponuje się przepysznie i lekko.  Poza tym, środek bezy jest piankowy i razem ze śmietaną po  prostu rozpływa się w ustach.  

Składniki  

  • 6 białek
  • 280g cukru
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej
  • 500ml słodkiej śmietany 30%
  • 250 g borówek amerykańskich Duke od berry&more™      

Przepis  

Piekarnik rozgrzać do 180°C. Białka ubić na sztywną pianę. Dalej ubijając dodać stopniowo cukier. Na końcu dodać mąkę ziemniaczaną i jeszcze chwilę ubić. Masa bezowa powinna być dobrze ubita i się świecić. Masę bezową przełożyć na blachę wyłożoną papierem do  pieczenia i uformować okrągły placek mniej więcej o grubości 3cm. Wyrównać z góry.  Bezę wstawić do piekarnika i od razu zredukować temperaturę do 100°C. Piec 1 godz.  Po tym czasie otworzyć drzwiczki piekarnika i pozostawić bezę w piekarniku do ostygnięcia.  Ważne, aby beza było chrupiąca i jasna z zewnątrz, a mięciutka w środku. Gdy beza ostygnie  wyłożyć ją np. na paterę. Najłatwiej jest położyć bezę górą do dołu (wtedy nam się nie pokruszy) i delikatnie ściągnąć z góry papier do pieczenia. Śmietanę ubić na sztywno. Wyłożyć na bezę.  Na górze ułożyć umyte i osuszone owoce. Można serwować od razu. Przechowywać w lodówce.