Niepodważalną zaletą owoców jagody kamczackiej od berry&more™ są bardzo duże wartości odżywcze, oraz fakt, że są to jedne z najwcześniej dojrzewających w naszym klimacie owoce.

Do najważniejszych substancji czynnych znajdujących się w owocach jagody kamczackiej należą cukry, liczne kwasy organiczne, flawonoidy, prowitamina A (beta-karoten), witaminy B1, B2, C i P, a także sporo minerałów – fosfor, potas, żelazo wapń, jod i bor.

Owoce działają wzmacniająco, przeciwzapalnie, bakteriobójczo i z tych względów znajdują zastosowanie w leczeniu grypy, anginy, stanów zapalnych gardła oraz nieżytów żołądka i jelit. Ich bardzo cenną właściwością jest usuwanie z organizmu metali ciężkich i skutków zatrucia lekami.

Odwar z kwiatów jagody kamczackiej hamuje rozwój bakterii i wirusów wywołujących stany zapalne. Stosuje się go w leczeniu między innymi grypy i gruźlicy.

Zdaniem dietetyków owoce powinny być spożywane przede wszystkim na surowo – wtedy są najzdrowsze, bo nie tracą swoich substancji czynnych. Bardzo cenną jednakże ich cechą jest to, że zachowują lecznicze właściwości także poddane suszeniu czy mrożeniu.