Winorośl to jedna z najdłużej uprawianych przez człowieka roślin. Historia jej sięga czwartego tysiąclecia przed naszą erą. Według mitologii greckiej, na górze Nysa (co oznacza po grecku drzewo) Dionizos stworzył trunek zwany winem. Od Greków zakładania winnic nauczyli się Rzymianie. W Polsce pierwsze winnice powstawały w XII wieku przy klasztorach. Owoce były przeznaczone do wyrobu wina mszalnego. Obecnie największe w Europie uprawy winorośli maja: Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Niemcy i Bułgaria.

Winogrona Marechal Foch od berry&more™ działają upiększające na cerę, nadając jej świeży i wyrazisty wygląd. Systematyczne jedzenie tych owoców w czasie upałów czy podczas przebywania w dusznym pomieszczeniu nawadnia organizm i wzbogaca go w cenne składniki mineralne.

Winogrona zawierają sporo potasu, który wykazuje właściwości obniżające ciśnienie krwi. Poleca się, więc spożywanie winogron osobom z nadciśnieniem jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Ponadto winogrona są cennym źródłem witaminy C, E, B1 i B6,zawierają cynk, magnez i żelazo oraz niezwykle rzadki bor.

Regularne spożywanie winogron chroni przed osteoporozą i zapobiega niedokrwieniu serca.

Należy również pamiętać, że ciemne winogrona Marechal Foch od berry&more™ wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, a zawarty w ich skórce resveratrol ma działanie antyrakowe.