Owoce agrestu Hinnonmaki Rot od berry&more™ to wspaniałe jagody o wyjątkowych właściwościach odżywczych i zdrowotnych. Jako jedyne uprawiane w warunkach polskich posiadają wspaniały kwaśny smak, zachowujące swoje właściwości nawet po obróbce termicznej. Zdecydowanie może zastąpić owoce cytrusowe, jest owocem nie uczulającym, mogą go spożywać nawet małe dzieci.

Owoce agrestu zawierają bardzo dużo pektyn i są bogate w witaminy PP.

Mają korzystny wpływ na przemianę materii i są nieodzownym składnikiem diet odchudzających – 100 g owocu zawiera 41 kalorii i 0,2 g tłuszczu.

Agrest jest bogaty w witaminy C i E, witaminy grupy B i prowitaminę A. Zawiera również minerały i pierwiastki śladowe w ilościach godnych wymienienia - takie jak wapń, potas, fosfor, sód, krzem, magnez i żelazo. Kwaskowy smak agrest zawdzięcza zawartości kwasów jabłkowego i cytrynowego.

Agrest poprawia i przyspiesza metabolizm, a dzięki swoim właściwościom moczopędnym oczyszcza organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii. Ogólnie zatem agrest dobrze wpływa na apetyt i procesy trawienne. Kwas bursztynowy, zawarty w owocach agrestu, ma właściwości eliksiru młodości. Dlatego lecznicza nalewka z agrestu bardzo polecana jest osobom starszym, chorym na przewlekłe choroby zakaźne, mającymi kontakt z promieniotwórczymi materiałami.

Agrest wspaniale uzupełnia niedobory żelaza.