Aronia wielkoowocowa od berry&more™ zawiera dużą ilość garbników i pektyn oraz pierwiastków chemicznych jak: rad, molibden, żelazo i jod. Najcenniejszą zaletą aronii jest bogactwo witamin, zwłaszcza występujących w śladowych ilościach w innych owocach.

Owoce naszej aronii są szczególnie bogate w antocyjany (ciemnoczerwonych barwników, występujących też w czerwonym winie). Antocyjany należą do tzw. antyutleniaczy, opóźniają one procesy starzenia, regulują gospodarkę tłuszczową, usuwają metale ciężkie, takie jak ołów, które gromadzą się w wyniku wpływu zanieczyszczonego środowiska, oraz uodparniają skórę na szkodliwe działanie słonecznych promieni UV. Zmniejszają uboczne działanie leków przeciwnowotworowych i łagodzą skutki radio- i chemioterapii. Innym znanym efektem działania antocyjanów jest poprawa widzenia. Ułatwiają także przemianę materii. 

Ponadto w aronii znajdujemy witaminy C, B2, B6, B9, E, PP i prowitaminę A, mikroelementy: molibden, mangan, miedź, bor, jod, kobalt, a także witaminy P (flawonoidy, związki flawonowe). Wszystkie te składniki w istotny sposób wzmacniają i wspomagają układ odpornościowy. Zaznaczyć należy, że witaminy aronii zachowują wszystkie swoje właściwości również po przetworzeniu owoców, czy to w formie soku, czy mrożonek.

Cenny jest również błonnik aroniowy, działa doskonale na perystaltykę jelit, zapobiegając zaparciom.

Współdziałające ze sobą substancje i składniki zawarte w aronii wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, przeciwdziałają miażdżycy i chorobom serca, ponieważ ograniczają powstawanie tzw. złego cholesterolu. Wspomagają, więc prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia i regulują ciśnienie krwi.