Borówka Patriot od berry&more™ jest bogatym źródłem naturalnych antyutleniaczy: witaminy A, C, E a ich aktywność w tych owocach jest najwyższa w porównaniu z czterdziestoma innymi świeżymi warzywami i owocami. Antyutleniacze neutralizują "wolne rodniki". Podobne działanie prewencyjne jak antyutleniacze wykazują również antocyjany i fenole, które też występują w dużych ilościach w borówce. Spożywanie owoców borówki może nas uchronić przed rozwój komórek rakowych.

Do prawidłowej pracy przeciwutleniaczy niezbędne są minerały, takie jak selen, cynk, miedź i mangan, które również znajdziemy w owocach borówki.

Zawarte w owocach borówki fitoestrogeny chronią ludzi przed arteriosklerozą i chorobami serca, zmniejszając poziom "złego" , a zwiększając poziom "dobrego" cholesterolu. Owoce borówki zawierają poza tym kwas elagowy i kwas foliowy. Bardzo ważną rolę w organizmie człowieka pełni błonnik, którego w 100 g owoców borówki znajdziemy aż 4,54 g, przy dziennym zalecanym spożyciu 25g. Spożywanie borówki zapobiega zmęczonym oczom, a nawet poprawia widzenie.