Owoce borówki Duke od berry&more™ bogate są w makroelementy: potas, wapń, fosfor i magnez. Zawierają znaczne ilości sodu i żelaza, tiaminy, ryboflawiny, niacyny i witaminy A. Jagody borówki wysokiej charakteryzują się najwyższą aktywnością przeciwutleniającą, przewyższając pod tym względem owoce pestkowe, cytrusowe, a także czerwone wino. Antocyjany razem z witaminami A, C i E usuwają z organizmu człowieka nadmiar wolnych rodników. Borówka zawiera także cenne minerały takie jak: selen, cynk, miedź i mangan.

W owocach borówki wykryto także kwas elagowy i kwas foliowy. Mają właściwości przeciwnowotworowe i polecane są kobietom w ciąży jako naturalne źródło kwasu foliowego.
Kolejną grupą substancji, dzięki którym borówka wysoka jest bardzo cennym składnikiem diety, są fitoestrogeny, czyli hormony roślinne, które mają dodatni wpływ na przemiany hormonalne zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

U osób w starszym wieku spożywanie świeżych owoców poprawia pamięć i opóźnia starzenie. Owoce borówki mają bardzo korzystny wpływ na nasz wzrok, picie soku zalecane jest osoba długo pracującym przy monitorach, aby pomóc zmęczonym oczom.